Polskie marki motocykli

Romet

Z pewnością nie raz słyszeliśmy o tego rodzaju polskich motocyklach jak Romet albo Junak, można bodaj rzec więcej, a mianowicie iż zapisały się one w historii rodzimej motoryzacji. Niestety, wraz z nadejściem początku lat 90’tych niemal zupełnie zakończono ich wytwarzanie, a co więcej – podobnie jak mnóstwo pozostałych naszych marek motoryzacyjnych – odeszły wręcz w niepamięć.

Naturalnie dalej niektóre modele Rometu czy Junaka jeździły po naszych szosach, zaś część spośród nich przedstawiano wręcz jako kultowe, dlatego zaskoczeniem była informacja o reaktywowaniu ich produkcji. Oczywiste, iż to wyczyn inwestora który zdecydował się zaryzykować w stosunkowo bardzo wymagającą branżę. Ostatecznie, tak czy siak, na naszych rodzimych drogach powoli zaczynały dominować marki typowo zachodnie albo azjatyckie.

Nieliczni mimo wszystko zakładali iż początek produkcji przyniesie jakiś sukces, bowiem za taki należy bez wątpienia uznać fakt postawienia na skutery i motocykle o małej pojemności. Jednak był to dobry okres na to żeby wyjść z podobną ofertą. Przyjęła się ona nie jedynie na naszym krajowym rynku motoryzacyjnym, ale wnet motory marki Romet i Junak zaczęły trafiać na wschód, ich eksport nabrał zresztą ogromnego znaczenia.

Aktualnie obydwaj wytwórcy nie potrzebują martwić się o rację bytu, choć oczywiście wyniki sprzedaży nie są wybitnie spektakularne. Lecz o motocyklach marki Junak oraz Romet znowu zrobiło się głośno, a ich kolejne modele zyskują miłośników, gdyż w niskiej cenie można dostać naprawdę bardzo interesujący model.

Author

feliks

Jestem miłośnikiem zarówno nowych technologii jak i sprawdzonych rozwiązań, które dziś określane są jako retro. Interesuję się komputerami, męskimi gadżetami, siłą rzeczy oczywiście jak każdy chyba facet samochodami, a w wolnych chwilach lubię pojeździć na motorze po wertepach.