Śląskie sklepy z częściami do Iveco

Iveco na śląskich tablicach rejestracyjnych

Pod niesamowicie licznymi względami Śląsk jest regionem różniącym się od reszty kraju. Tak nawiasem mówiąc to gnębi mnie zasadniczo, z jakiego powodu samo słowo Śląsk jest współcześnie utożsamiane akurat z województwem śląskim, jakkolwiek jest to założenie nieprawdziwe. W ciągu ostatniej restrukturyzacji administracyjnej w skład województwa śląskiego weszło pół na pół obszarów Górnego Śląska i Zachodniej Małopolski, podczas gdy np. województwo opolskie składa się nieomalże w 100% z Górnego Śląska z zaledwie paroma kawałeczkami Dolnego Śląska. Czemu więc nikt nie mawia o nim Śląsk? Zapewne ludzie zwyczajnie uwielbiają podobne niebywale daleko idące uproszczenia.

Kwestią szczególnie wyjątkową dla województwa śląskiego jest niesamowicie poważna gęstość zaludnienia. Wszelako pod względem liczby obywateli wyprzedza je tylko woj. mazowieckie, jednak jest ono poniekąd dwa razy rozleglejsze. Na Śląsku (będę dalej operować takim uproszczeniem) generalnie wszędzie jest niedaleko. Posiadamy zwięzłą sieć dróg, zatem można bezproblemowo dotrzeć z jednej miejscowości do drugiej, szczególnie że najczęściej są one niezmiernie blisko siebie. Regularnie na sprawunki jeździ się z jednego miasta do kolejnego, a jeszcze bardziej systematycznie może być, iż usługi jakie wykonuje się na wyjeździe robi przedsiębiorstwo z innego miasta, aniżeli siedziba zleceniodawcy.

Można również stanowczo oznajmić iż te wszystkie uwarunkowania przyczyniają się do tego, że Śląsk to wprost raj dla firm przewozowych. Występuje ich tutaj niezmiernie wiele, do tego niejedno olbrzymie centrum logistyczne. Wywołane jest to nie tylko tym, że po Śląsku można szybko się przemieszczać, przyjechać tu z pozostałych części Polski, lecz i tym, że Śląsk położony jest tuż przy granicy z Czechami oraz Słowacją, skąd zrazu blisko do pozostałych państw. Śląska jest równie blisko Bałtyku co i Adriatyku.

Przedsiębiorstwa transportowe, jakie mają swoje bazy na Śląsku całkiem często korzystają z pojazdów ciężarowych marki Iveco. Trudno powiedzieć z czego to wynika, lecz naprawdę niesamowicie wielokrotnie obserwuję pojazdy ciężarowe Iveco na śląskich „blachach”. Z pewnością na tego rodzaju wybory wpływ ma renoma tej marki, zapewne dodatkowo duża popularność, lecz myślę iż dużą rolę ma w tym wszystkim również kwestia, iż części zamienne do Iveco nie są nazbyt drogie w przeciwstawieniu z pozostałymi markami aut.

Wiadome jest, że intensywnie eksploatowana ciężarówka się wyrabia, w przypadku aut ciężarowych Iveco nie ma wyjątku. Gdzie więc śląskie przedsiębiorstwa spedycyjne zamawiają części zamienne do Iveco? Bynajmniej z niniejszym nie ma dylematu. Na Śląsku swoje siedziby ma paru dystrybutorów części do Iveco, jednak analogicznie rozpowszechnione są sprawunki w Internecie. Spowodowane jest to chyba tym, iż lekko jest dopasować w sklepie internetowym IvecoSklep, zaś z powodu bliskiej odległości da się odebrać własnoręcznie skompletowane zamówienie czasem jeszcze w tym samym dniu.

To jest właśnie jedna z dobrych stron życia na Śląsku. Nie zazdroszczę rezydentom mniej zaludnionych regionów, jacy muszą przebywać znaczne odległości by cokolwiek kupić bądź załatwić. W województwie śląskim mamy wszędzie blisko. Także na wakacje do cieplejszych krajów jest niedaleko, albowiem o ile ktoś rezyduje np. w Tychach to ma na Chorwację sporo bliżej aniżeli ktoś ze Szczecina.

Author

feliks

Jestem miłośnikiem zarówno nowych technologii jak i sprawdzonych rozwiązań, które dziś określane są jako retro. Interesuję się komputerami, męskimi gadżetami, siłą rzeczy oczywiście jak każdy chyba facet samochodami, a w wolnych chwilach lubię pojeździć na motorze po wertepach.