Nieruchomości w Tychach

Pomimo swej relatywnie krótkiej historii w roli miasta, Tychy rozwijają się bardzo dynamicznie i nie widać limitu tego rozwoju. Jeszcze 100 lat temu była to mała wioska pośrodku Puszczy Pszczyńskiej. W roku 1951 Tychy uzyskały prawa miejskie z zamiarem utworzenia w tym miejscu sypialni dla Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, który miał być motorem rozwoju socjalistycznej gospodarki PRL. W swym najlepszym momencie miasto posiadało ponad 190 tys. obywateli, lecz odbywało się to drogą zmian administracyjnych, poprzez włączenie w obręb Tychów kilku okolicznych miejscowości. Na dzień dzisiejszy Tychy mają 128,5 tys. rezydentów, co i tak zapewnia im miejsce w pierwszej trzydziestce największych miast w kraju.

Tychy są przede wszystkim miastem o industrialnym charakterze, co można odczuć mieszkając tutaj. Mamy m.in. browar, kilka większych fabryk oraz zakłady poligraficzne Agory. Ale ulokowanie w środku Puszczy Pszczyńskiej powoduje iż nie brak tu również obszarów zielonych, co kwestionuje stereotyp, że Śląsk jest postindustrialną pustynią. Jadąc z Tychów do Pszczyny lasy ciągną się kilometrami, a momentami na horyzoncie zobaczymy Beskidy. Na południu Tychów znajduje się Jezioro Paprocańskie, które jest miejscem rekreacji dla mieszkańców Tychów, szczególnie gdy pogoda dopisuje.

Miasto Tychy rozbudowuje się bezustannie. To już nie tylko pobudowane w czasach Polski Ludowej monumentalne blokowiska, ale również wiele domków jednorodzinnych oraz nowomodnych apartamentowców. Na tyskim rynku nieruchomości panuje nieustanny ruch. Codziennie ktoś sprzedaje albo kupuje lokal mieszkalny lub budynek. W tak ludnym mieście jest wiele roboty dla rzeczoznawcy nieruchomości (zobacz: www.meganwycena.pl/wycena-nieruchomosci-tychy/). Nie ma co tu kryć, żyjemy w takich czasach, że zdecydowaną część nieruchomości kupuje się na kredyty hipoteczne, a funkcja rzeczoznawcy majątkowego w takim procederze jest szalenie istotna.

Gdy bank weryfikuje zdolność kredytową człowieka jaki stara się o kredyt na kupienie nieruchomości, to bada także wiarygodność ceny takiej nieruchomości i wówczas rzeczoznawca majątkowy ma za zadanie sprawdzenie, czy cena za jaką sprzedawca chce ją sprzedać ma pokrycie w rzeczywistości. Stanowi to rodzaj asekuracji dla banku, który musi ponieść ryzyko braku wypłacalności kredytobiorcy i musi mieć jakąś dozę pewności, iż w przypadku kłopotów łatwo spienięży zadłużoną nieruchomość na wolnym rynku.

W Tychach rzeczywiście jest z czego wybierać jeśli chce się zakupić jakieś mieszkanie albo dom. Do dyspozycji nabywców jest szereg mieszkań i domów z drugiej ręki, które mogą być w różnym stanie. Przeważająca część pochodzi jeszcze z czasów Polski Ludowej, ale po 1989 roku budownictwo w Tychach nabrało tempa i przebierać można także w dużej ilości dużo młodszych nieruchomości. Poza tym w Tychach cięgle zaczynają się nowe inwestycje budowlane, co daje wiele opcji w zakresie kupienia nieruchomości z rynku pierwotnego.

Nie ma co kryć, Tychy są bardzo rewelacyjnym miejscem do zamieszkania, co oddaje choćby i hasło reklamowe Tychów - „Dobre miejsce”. Spora ilość fabryk i mniejszych firm daje świetne perspektywy w kwestii znalezienia pracy, z kolei po pracy jest mnóstwo opcji dla wypoczynku: centra handlowe, restauracje, zbiorniki wodne i góry.

Author

feliks

Jestem miłośnikiem zarówno nowych technologii jak i sprawdzonych rozwiązań, które dziś określane są jako retro. Interesuję się komputerami, męskimi gadżetami, siłą rzeczy oczywiście jak każdy chyba facet samochodami, a w wolnych chwilach lubię pojeździć na motorze po wertepach.